For noen dager tilbake ble jeg ringt opp en av en kar fra Tyskland som ønsket å selge meg lenker på Page Rank 8-9 sider for 150 Euro i måneden. Jeg må si at jeg ble meget overrasket over at en kar i Tyskland klarte å finne frem til meg. Men det viste seg fort at han hadde funnet med i noen av nett forumene, og valgte å kontakte meg, da jeg også jobber innen søkemotor bransjen.
Men noe som overrasket meg aller mest er hvordan vår kjære Page Rank selger på liv og død skule overbevise meg om at en lenke fra Page Rank 8 automatisk ville gjøre at nettsiden min kom høyere opp i søkemotorene. Siden det var han som ringte og ikke omvendt hadde innledet jeg en lang og god diskusjon med han om hvorfor jeg ikke var enig med han. Og etter nærmere 15 minutter så la vi på.
Så moralen er:
Ringer det noen tyskere som skal selge deg lenker fra Page Rank 8 sider så vet du hva du har å gjøre.
Noen andre som har opplevd det samme?
Skrevet av Anghus - SøkemotoroptimaliseringDersom du likte denne posten kan du abonnere på RSS feed!
Kom sikkert fra Digital Point han da?
Hei Kenneth,
Hehe, du gjettet riktig!
Det foregår mye rart på Digitalpoint sine forumer. Jeg tror det er mye penger som skifter hender akkurat der. Selv har jeg til gode å kjøpe en link i det store og hele. Er nok litt kjip ja - og får til å ranke uten dyrekjøpte linker.
En kollega fikk en forespørsel om å selge linker på en av sine norske sider her om dagen. Han fikk nærmere 2000 kroner for 2-3 linker på Pr 3 - 4 sider mener jeg å huske.
Alt fordi kjøperen mente det var lurt å ha linker på et .no domene.. Folk er rare spør du meg, og den siste idioten er tydeligvis ikke født enda
Pagerank er Big Business. Så hvorfor ikke selge en link for $$$
Hei,
Det jeg reagerer på er hvordan enkelte mennesker bevisst går inn for å mene at Page Rank gir høyere plasseringer. Mener at vi burde ha kommet forbi dette stadiet….
Jeg har opplevd at Kvasir har brukt deres pagerank som et argument helt på slutten av samtalen - som et siste forsøk på å overbevise meg.
Mulig de har hatt litt salgstrening ovenfor vår bransje?
Jeg har også sett at det er enkelte kataloger i Norge som bruker dette argumenet. Men når jeg spør dem eksakt hva den høye Page Ranken hjelper mot, så blir det fort stille. Enkelte hevder jo at sidene kommer høyere opp i søkemotorene - dem om det!
[…] en titt på kommentaren fra Master Web under Tyske PageRank selgere. Det er litt synd at store norske aktører også bruker dette argumentet ovenfor sine […]
Kjøp og salg av PR linker er jo business i seg selv da.
Det er vel en del ganske enkle ting man kan gjøre for å lage en side med høy PR? For så å kun selge linker. Man kan jo også kjøpe utgåtte domener med relativt god PR for en ganske billig penge.
Så hva med å kjøpe en utgått side med 4-5 PR for noen hundre dollar, for så å selge …10+ linker for 4-500 kr/mnd?
Og så lage den så den oppdateres av brukere?
En hyggelig passiv inntekt det =P
Ihvertfall hvis man kan få 500-1000 kr per link for en norsk side med 3-5PR.